Wczytuję dane...
Wysyłka od: 25.00 PLN

Długo kwitnąca polska odmiana. Efektowne jasnoróżowe kwiaty wiosną są pełne, a pod koniec lata pojedyncze.

JAK WYGLĄDA: Kwiaty duże, śr. 14˗15 cm, pełne i półpełne, różowe, z ciemniejszym, ciepło różowym rumieńcem na brzegach oraz w środkowym pasie. Pojawiające się na zeszłorocznych pędach kon. V˗VII. W VIII˗IX na pędach tegorocznych pojawiają się kwiaty pojedyncze, śr. 10˗12 cm, najczęściej z 6 lekko poskręcanymi, jasnoróżowymi działkami. Pręciki mają jasnożółte pylniki na kremowych nitkach. Liście pojedyncze, duże, sercowate oraz trójdzielne, złożone z 3 eliptycznych listków, wszystkie ciemnozielone, błyszczące, uwypuklone pomiędzy nerwami, sztywne, obwisłe, bez owłosienia. Młode pędy zielone, w miarę wzrostu drewnieją, zmieniając kolor na brązowy.

JAK ROŚNIE: Pnącze; wspina się za pomocą ogonków liściowych. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2 m wys.

GDZIE POSADZIĆ: Lubi stanowiska słoneczne, dobrze oświetlone, ale nie gorące. Dobrze czuje się na glebach żyznych, wilgotnych, przepuszczalnych, ale po użyźnieniu toleruje większość przeciętnych gleb. Odczyn gleby powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego. Mrozoodporna (strefa 4˗9).

JAK SADZIĆ I PIELĘGNOWAĆ: Roślinę należy posadzić w dole (60 x 60 x 60 cm) z żyzną ziemią i 10-centymetrową warstwą drenażu na dnie, 5˗10 cm głębiej niż rosła w pojemniku (instruktaż sadzenia). Tnie się słabo. Na przełomie II i III wystarczy usunąć martwe pędy, a żywe można przyciąć słabo: w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim ˗ 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm (instruktaż cięcia). W połowie IV należy ją zasilić nawozem o spowolnionym działaniu (np. Osmocote 5˗6M). W sezonie podlewać.

JAK STOSOWAĆ: Przydatna do uprawy przy kratach, tyczkach i innych podporach ogrodowych. Ładnie wygląda wspinając się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach niewymagających silnego cięcia. Najlepiej stosować na ciemnym tle. Nadaje się do uprawy w pojemnikach.

Zobacz cechy rośliny

 • Wysokość: 

  200cm

 • Stanowisko: 

  Słoneczne lub półcieniste

 • Wymagania glebowe: 

  Gleba żyzna i przepuszczalna

 • Zastosowanie w ogrodzie : 

  Pergole, podpory

 • Zimotrwałość: 

  Mrozoodporna

 • Pora kwitnienia: 

  Maj-wrzesień

 • Kolor kwiatów: 

  Różowy

 • Pokrój rośliny: 

  Pnącze

 • Walory: 

  Ozdobne kwiaty