Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 25.00 PLN

Bardzo atrakcyjna japońska odmiana o pełnych, różowych kwiatach z licznymi działkami. Kwitnie bardzo obficie w maju i czerwcu. Kwiaty pokrywają szczelnie roślinę niemal od samego dołu do wierzchołka. Przydatna do uprawy przy obeliskach i innych niewysokich podporach ogrodowych oraz w pojemnikach.

JAK WYGLĄDA: Kwiaty duże, śr. 10˗14 cm, pełne, z bardzo licznymi działkami ˗ od eliptycznych, do wąskich, intensywnie różowych, czasami prawie czerwonych; w czasie zimnej pogody miejscami zielenieją. Pręciki i prątniczki są zielonkawe, w pełnym rozkwicie różowiejące. Kwiaty pokrywają szczelnie roślinę niemal od samego dołu do wierzchołka. Kwitnie obficie V˗VI. Liście są jasnozielone, złożone najczęściej z trzech eliptycznych, ostro zakończonych listków.

JAK ROŚNIE: Pnącze; wspina się za pomocą ogonków liściowych. Wzrost zwarty. Rośnie powoli, osiągając 1˗1,5 m wys.

GDZIE POSADZIĆ: Preferuje stanowiska dobrze oświetlone. Wymaga gleb żyznych, wilgotnych, próchnicznych, przepuszczalnych, ale po użyźnieniu toleruje większość przeciętnych gleb. Odczyn gleby powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego. Mrozoodporna (strefa 4˗9).

JAK SADZIĆ I PIELĘGNOWAĆ: Roślinę należy posadzić w dole (60 x 60 x 60 cm) z żyzną ziemią i 10-centymetrową warstwą drenażu na dnie, 5˗10 cm głębiej niż rosła w pojemniku (instruktaż sadzenia). Tnie się słabo. Na przełomie II i III wystarczy usunąć martwe pędy, a żywe można przyciąć słabo: w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim 50 cm, a w następnych latach na wys. 100 cm (instruktaż cięcia). W poł. IV należy ją zasilić nawozem o spowolnionym działaniu (np. Osmocote 5˗6M). W sezonie podlewać.

JAK STOSOWAĆ: Przydatna do uprawy przy obeliskach i innych niewysokich podporach ogrodowych oraz przy niskich kratach. Ze względu na zwarty wzrost doskonale nadaje się do uprawy w pojemnikach.

POCHODZENIE: Wyhodowali F. Miyata i K. Miyazaki, Japonia. W sprzedaży od 2009 r.

NAGRODY: Brązowy medal na wystawie Plantarium 2013, Holandia; brązowy medal na wystawie „Zieleń to Życie” 2013, Warszawa; złoty medal FlowersExpo 2013, Moskwa

Zobacz cechy rośliny

 • Wysokość: 

  150cm

 • Stanowisko: 

  Słoneczne lub półcieniste

 • Wymagania glebowe: 

  Gleba żyzna i przepuszczalna

 • Zastosowanie w ogrodzie : 

  Pergole, podpory

 • Zimotrwałość: 

  Mrozoodporna

 • Pora kwitnienia: 

  Maj-czerwiec

 • Kolor kwiatów: 

  Różowy

 • Pokrój rośliny: 

  Pnącze

 • Walory: 

  Ozdobne kwiaty